Rólunk
Aki ismer közelebbről bennünket tudja, hogy elkötelezett hívei vagyunk a holisztikus, integrál látásmódnak. Mit is jelent ez pontosan?
Integrálni annyit jelent, hogy rendszerbe beépíteni; egy kisebb, addig különálló részt egy rendszerbe illeszteni, egyesíteni, összevonni. Ha valami integrált, akkor az a teljesség állapotához közelít; az egészhez, amelyből egy rész vagy egy elem sem hiányzik.
Viszont most idéznénk az Integrál Akadémia összefoglalóját, mely intézmény kiemelt szerepet tölt be nemzetközileg is a szakmában.
„Az integrál szemlélet egy szintetizáló szakmai irányzat. A rendkívül izgalmas elmélet- és gyakorlatrendszer szakértői módon szintetizálja a nyugati pszichoterápiás, pszichológiai ismereteket, valamint a spirituális bölcseleti hagyományok tudatról szóló tanításait. Az így kapott teljes spektrumú emberképet alkalmazza az élet minden területére, úgymint a gyógyítás, az orvoslás, a pszichoterápia, a coaching, a közgazdaságtan, az üzleti élet, a jog, az ökológia, a politika és a művészet területeire. Az integrál rendszer sajátossága, hogy elismer minden területet, és a versengést együttműködéssé fordítja át. Az ismeretterületek között bevett a versengés: „ez igaz, vagy az?”. Az integrál szemlélet szerint ez is és az is, minden kutatás egy másik nézőpontot mutat be, mely önmagában érvényes, és megfelelő módon összerendezhető. Az integrál rendszer nem fogad el mindent, pl. ha valaki kijelenti, hogy „Anglia Ázsiában található”, azt elvetjük. Szemléletünk a szakértelemre épül, pontos, szakértői tisztaságú adatokra és megállapításokra van szükségünk, mely vagy objektív kutatáson (empiricizmus), vagy szubjektív élménybeszámolón alapul (fenomenológia).”
Ezt a látásmódot képviseljük mi is a Szádhana "Integrál Egészségtudatosság Műhelyben" és így éljük az életünket is.
A csoportos órákat (funkcionális edzés, jóga) Szabóné Sápi Orsolya tartja. Az Ő bemutatkozását itt olvashatja.
Gyógytornász/fizioterapeuta, Naliní női jógaoktató, integrál tanácsadó jelölt
Szabóné Sápi Orsolya vagyok gyógytornász, Naliní női jógaoktató. Személyes érdeklődésem okán mindig is kiemelt figyelmet szenteltem a sportsérülések fizioterápiájának és más szakterületeknek, melyekből cikkeim, szakdolgozói munkák, tanulmányaim, kongresszusi előadásaim születtek. A Szegedi Tudomány Egyetem gyógytornász hallgatóinak tartottam évközi klinikai gyakorlatot, illetve több hallgató szakdolgozat konzulensi, témavezetői pozícióját töltöttem/töltöm be. Már az egyetemi tanulmányaim alatt, de a diploma megszerzését követően is folyamatos továbbképzések rendszeres résztvevője vagyok, a különleges technikák, módszerek megismerése folyamatosan fenntartja a szakmám iránti érdeklődésemet. Célom, hogy a legfrissebb kutatások, protokollok, több ezer éves módszerek alapján tudjam kezelni az eseteket, így holisztikusan lássam át a fennálló problémát. Mindemellett a teljes spektrumú emberkép lelki vonatkozásai is kiemelt szerepet kapnak munkám során.
A nyugati tudomány mellett más ösvények is érdekelnek, melyek elvezettek a több ezer éves hagyományrendszerek irányába. Így találkoztam a jóga filozófiájával vagy a keleti kontemplációs, vizualizációs, koncentrációs, meditációs buddhista tanokkal is. Innentől egyenes úton az integrál szemlélet felé irányultam, így jelenleg az Integrál Akadémia tanulója vagyok, mely elvégzésével integrál szemléletű alternatív pszichológiai- tanácsadóként is rendelkezésére fogok állni.
Ebben a szellemiséggel állok rendelkezésre azoknak az embereknek, akik bíznak szakmai és emberi tapasztalataimban.
Továbbképzéseim:
-“Kinematic Taping szeminárium. Funkcionális Elasztikus Taping bevezető alaptanfolyam” (2013)
-“Neurodinamika, A perifériás neurogén fájdalom szindrómák vizsgálata, kezelése és tape-lése. “Az idegrendszer mobilizációja” posztgraduális szemiránárium” (2014)
-“Az ízületvédelem és prevenció kapcsolata” című elméleti továbbképzés (2014)
-“ A mozgásterápia jelentősége a gyermek-serdülő és felnőttkori deviáns viselkedések kezelésében” (2014)
-“Szegmentális stabilizációs tréning az ágyéki gerincen. A lumbális gerinc-problémák megelőzésének és kezelésének motoros kontroll felőli megközelítése” (2014)
-“Mechanikai diagnosis és terápis a lumbális gerincen (A)” című elméleti továbbképzés a Magyarországi McKenzie Intézet Alapítvány szervezésében (2014)
-“Mechaniai diagnosis és terápis a háti és nyaki gerincen (B)” című elméleti továbbképzés a Magyarországi McKenzie Intézet Alapítvány szervezésében (2015)
-“Evidence Based Medicine a medencefenék fizioterápiájában” (2015)
-“APPI Pilates Matwork I. Modul” (2015)
-“Funkcionális tréning a terápiában és a sportrehabilitációban” az R-med Akadémia szervezésében (2015)
-“Magyar Gyógytornász.- Fizioterapeuták Társasága X. Kongresszusa” előadói részvétel (2015)
-“25 éves a gyógytornász képzés Szegeden” című elméleti továbbképzés (2015)
-“ Az elektroterápiás lehetőségei az onkológiai megbetegedésekben” című kerekasztal megbeszélés (2016)
-“TRX Suspension Training Course (STC)” az R-med Akadémia szervezésében (2016)
-“Ízületi és lágyrész mobilizáció Dr. Terrier szerint I.” (2016)
-“Blackroll Rehabilitation” (2016)
-Betegfelvétel, a beteg állapotának felmérése” kötelező szakmai továbbképzés (2017)
- “Anatomy Trains, Functional Release of Structural Balance” (2016-2017)
A vállöv és a felső végtag kurzus
A fej, a nyak és az állkapocs kurzus
Lábak és boltozatok kurzus
A csípő körüli legyezők kurzus
-A “Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XI. Kongresszusán” előadói részvétel (2017)
-A “49. Egészégügyi Szakdolgozók Országos Kongresszusán” előadói részvétel (2018)
-X. “A láb gyakori betegségei, mozgásszerzi elváltozásai” Konferencia és workshop (2019)
-“Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XII. Kongresszusán” részvétel (2019)
-“Köpölyterápia elméleti és gyakorlati alaptanfolyam” /Oriolus-Med/ (2019)
-“Flossing alapok” tanfolyam /Oriolus-Med/ (2020)
-“Gyógynövény-ismereti tanfolyam” Kör-Te Közösségépítő és Egészségmegőrző Természetvédelmi Egyesület szervezésében (2020)
-“Holdidő asszonyai-Online Naliní Női Jóga tanfolyam” (2020)
-“A Vörös Sátor Titkai Online Tanfolyam” (2020)
-“Hegkezelés” tanfolyam /Oriolus-Med/ (2021)
-Naliní Női Jóga Oktatóképzés /Padma jógastúdió/ (2021)
-Kismama és Babás Jóga Oktatóképzés /Padma jógastúdió/ (folyamatban)
-"Futásra születtünk" webinár a Movement Clinic - Takács Kinga előadásában (2022)
-"Mezítlábas edzés" webinár a Movement Clinic - Takács Kinga előadásában (2022)
-"Biztonságban a testedben, nyugalomban az elmédben" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Szorongás, félelem, pánik" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Mindennapi függőségek" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Vagus kurzus" /Oriolus-Med/ (2022)
-"Testbelakás iskolája" Oravecz Andrea által (2023)
Tudományos megnyilvánulásaim:
-“Core tréning, biztos alap a mindennapi élethez” című tudományos diákköri kutatásom a 2014. évi Tudományos Diákköri Konferencia Egészségtudomány II. Szekciójában első helyezést, majd 2015-ben a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi szekciójában I. helyezést ért el.
-Ezzel a kutatással a 2015. 10. 31-én szerepeltem a A Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága X. Kongresszusának Gerinc Szekciójában.
-2016. 02. 06-án részt vettem a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága által szervezett “Az elektroterápia lehetőségei az onkológiai megbetegedések” című kerekasztal beszélgetésen, melynek eredményeként tagja lettem az Onkológiai Munkacsoportnak. Ennek következtében cikket jelentettünk meg a Fizioterápia című szakmai folyóirat 2016. -XXV. évfolyam 2. számában “Elektroterápia lehetőségei az onkológiai megbetegedésekben” címmel.
-Az előző cikk poszter, illetve kiselőadás változatával 2017. októberében szerepeltem a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XI. Kongresszusán.
-Szintén a Fizioterápia 2016. XXV. évfolyam 4. számában “Funkcionális gerinctréning szerepe a hanyag tartás kezelésében” címmel jelentettünk meg tudományos cikket.
-III. és IV. éves gyógytornász hallgatóknak tartottam évközi klinikai gyakorlatot, illetve több hallgató szakdolgozat konzulensi, témavezetői pozicióját töltöttem be.
-2017-2018 az EFOP 3.6.1. pályázat „Testi, mentális, szociális egészség megőrzés és a betegség megelőzés lehetőségeinek multidimenzionális vizsgálata, és megvalósítható egészségvédő programok kidolgozása.” alprojekt résztvevőjeként szerepeltem
-2018. júniusában a 49. Egészégügyi Szakdolgozók Országos Kongresszusán „Leukemiai team munka- Lymphoid leukémia kihívásai III.” címmel - a Multidiszciplinaritás – interprofesszionalitás az egészségügyben megnevezésű szekciójába előadás tartsására kértek fel.
-2019-ben felkérésre cikk írása “Bokasérülések rehabilitációja gyermekkorban” címmel a Gyógytornász Akadémia szakmai edukációs weboldalra (http://www.gyogytornaszakademia.hu )
-2020-ban felkérésre cikk írása a “Elektroterápia onkológiai betegeknél” címmel a Gyógytornász Akadémia szakmai edukációs weboldalra
-2020-ban cikk írása a Grafológia Intézet szakmai folyóiratában (XXVI. évfolyam, 239-240, szám, 2020/5,6) a Grafológiában “Zsonglőrködéssel a diszlexia és diszgráfia ellen 1-2” címmel
Integrálni annyit jelent, hogy rendszerbe beépíteni; egy kisebb, addig különálló részt egy rendszerbe illeszteni, egyesíteni, összevonni. Ha valami integrált, akkor az a teljesség állapotához közelít; az egészhez, amelyből egy rész vagy egy elem sem hiányzik.
Viszont most idéznénk az Integrál Akadémia összefoglalóját, mely intézmény kiemelt szerepet tölt be nemzetközileg is a szakmában.
„Az integrál szemlélet egy szintetizáló szakmai irányzat. A rendkívül izgalmas elmélet- és gyakorlatrendszer szakértői módon szintetizálja a nyugati pszichoterápiás, pszichológiai ismereteket, valamint a spirituális bölcseleti hagyományok tudatról szóló tanításait. Az így kapott teljes spektrumú emberképet alkalmazza az élet minden területére, úgymint a gyógyítás, az orvoslás, a pszichoterápia, a coaching, a közgazdaságtan, az üzleti élet, a jog, az ökológia, a politika és a művészet területeire. Az integrál rendszer sajátossága, hogy elismer minden területet, és a versengést együttműködéssé fordítja át. Az ismeretterületek között bevett a versengés: „ez igaz, vagy az?”. Az integrál szemlélet szerint ez is és az is, minden kutatás egy másik nézőpontot mutat be, mely önmagában érvényes, és megfelelő módon összerendezhető. Az integrál rendszer nem fogad el mindent, pl. ha valaki kijelenti, hogy „Anglia Ázsiában található”, azt elvetjük. Szemléletünk a szakértelemre épül, pontos, szakértői tisztaságú adatokra és megállapításokra van szükségünk, mely vagy objektív kutatáson (empiricizmus), vagy szubjektív élménybeszámolón alapul (fenomenológia).”
Ezt a látásmódot képviseljük mi is a Szádhana "Integrál Egészségtudatosság Műhelyben" és így éljük az életünket is.
A csoportos órákat (funkcionális edzés, jóga) Szabóné Sápi Orsolya tartja. Az Ő bemutatkozását itt olvashatja.
Gyógytornász/fizioterapeuta, Naliní női jógaoktató, integrál tanácsadó jelölt
Szabóné Sápi Orsolya vagyok gyógytornász, Naliní női jógaoktató. Személyes érdeklődésem okán mindig is kiemelt figyelmet szenteltem a sportsérülések fizioterápiájának és más szakterületeknek, melyekből cikkeim, szakdolgozói munkák, tanulmányaim, kongresszusi előadásaim születtek. A Szegedi Tudomány Egyetem gyógytornász hallgatóinak tartottam évközi klinikai gyakorlatot, illetve több hallgató szakdolgozat konzulensi, témavezetői pozícióját töltöttem/töltöm be. Már az egyetemi tanulmányaim alatt, de a diploma megszerzését követően is folyamatos továbbképzések rendszeres résztvevője vagyok, a különleges technikák, módszerek megismerése folyamatosan fenntartja a szakmám iránti érdeklődésemet. Célom, hogy a legfrissebb kutatások, protokollok, több ezer éves módszerek alapján tudjam kezelni az eseteket, így holisztikusan lássam át a fennálló problémát. Mindemellett a teljes spektrumú emberkép lelki vonatkozásai is kiemelt szerepet kapnak munkám során.
A nyugati tudomány mellett más ösvények is érdekelnek, melyek elvezettek a több ezer éves hagyományrendszerek irányába. Így találkoztam a jóga filozófiájával vagy a keleti kontemplációs, vizualizációs, koncentrációs, meditációs buddhista tanokkal is. Innentől egyenes úton az integrál szemlélet felé irányultam, így jelenleg az Integrál Akadémia tanulója vagyok, mely elvégzésével integrál szemléletű alternatív pszichológiai- tanácsadóként is rendelkezésére fogok állni.
Ebben a szellemiséggel állok rendelkezésre azoknak az embereknek, akik bíznak szakmai és emberi tapasztalataimban.
Továbbképzéseim:
-“Kinematic Taping szeminárium. Funkcionális Elasztikus Taping bevezető alaptanfolyam” (2013)
-“Neurodinamika, A perifériás neurogén fájdalom szindrómák vizsgálata, kezelése és tape-lése. “Az idegrendszer mobilizációja” posztgraduális szemiránárium” (2014)
-“Az ízületvédelem és prevenció kapcsolata” című elméleti továbbképzés (2014)
-“ A mozgásterápia jelentősége a gyermek-serdülő és felnőttkori deviáns viselkedések kezelésében” (2014)
-“Szegmentális stabilizációs tréning az ágyéki gerincen. A lumbális gerinc-problémák megelőzésének és kezelésének motoros kontroll felőli megközelítése” (2014)
-“Mechanikai diagnosis és terápis a lumbális gerincen (A)” című elméleti továbbképzés a Magyarországi McKenzie Intézet Alapítvány szervezésében (2014)
-“Mechaniai diagnosis és terápis a háti és nyaki gerincen (B)” című elméleti továbbképzés a Magyarországi McKenzie Intézet Alapítvány szervezésében (2015)
-“Evidence Based Medicine a medencefenék fizioterápiájában” (2015)
-“APPI Pilates Matwork I. Modul” (2015)
-“Funkcionális tréning a terápiában és a sportrehabilitációban” az R-med Akadémia szervezésében (2015)
-“Magyar Gyógytornász.- Fizioterapeuták Társasága X. Kongresszusa” előadói részvétel (2015)
-“25 éves a gyógytornász képzés Szegeden” című elméleti továbbképzés (2015)
-“ Az elektroterápiás lehetőségei az onkológiai megbetegedésekben” című kerekasztal megbeszélés (2016)
-“TRX Suspension Training Course (STC)” az R-med Akadémia szervezésében (2016)
-“Ízületi és lágyrész mobilizáció Dr. Terrier szerint I.” (2016)
-“Blackroll Rehabilitation” (2016)
-Betegfelvétel, a beteg állapotának felmérése” kötelező szakmai továbbképzés (2017)
- “Anatomy Trains, Functional Release of Structural Balance” (2016-2017)
A vállöv és a felső végtag kurzus
A fej, a nyak és az állkapocs kurzus
Lábak és boltozatok kurzus
A csípő körüli legyezők kurzus
-A “Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XI. Kongresszusán” előadói részvétel (2017)
-A “49. Egészégügyi Szakdolgozók Országos Kongresszusán” előadói részvétel (2018)
-X. “A láb gyakori betegségei, mozgásszerzi elváltozásai” Konferencia és workshop (2019)
-“Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XII. Kongresszusán” részvétel (2019)
-“Köpölyterápia elméleti és gyakorlati alaptanfolyam” /Oriolus-Med/ (2019)
-“Flossing alapok” tanfolyam /Oriolus-Med/ (2020)
-“Gyógynövény-ismereti tanfolyam” Kör-Te Közösségépítő és Egészségmegőrző Természetvédelmi Egyesület szervezésében (2020)
-“Holdidő asszonyai-Online Naliní Női Jóga tanfolyam” (2020)
-“A Vörös Sátor Titkai Online Tanfolyam” (2020)
-“Hegkezelés” tanfolyam /Oriolus-Med/ (2021)
-Naliní Női Jóga Oktatóképzés /Padma jógastúdió/ (2021)
-Kismama és Babás Jóga Oktatóképzés /Padma jógastúdió/ (folyamatban)
-"Futásra születtünk" webinár a Movement Clinic - Takács Kinga előadásában (2022)
-"Mezítlábas edzés" webinár a Movement Clinic - Takács Kinga előadásában (2022)
-"Biztonságban a testedben, nyugalomban az elmédben" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Szorongás, félelem, pánik" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Mindennapi függőségek" online csomag Oravecz Andrea által (2022)
-"Vagus kurzus" /Oriolus-Med/ (2022)
-"Testbelakás iskolája" Oravecz Andrea által (2023)
Tudományos megnyilvánulásaim:
-“Core tréning, biztos alap a mindennapi élethez” című tudományos diákköri kutatásom a 2014. évi Tudományos Diákköri Konferencia Egészségtudomány II. Szekciójában első helyezést, majd 2015-ben a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi szekciójában I. helyezést ért el.
-Ezzel a kutatással a 2015. 10. 31-én szerepeltem a A Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága X. Kongresszusának Gerinc Szekciójában.
-2016. 02. 06-án részt vettem a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága által szervezett “Az elektroterápia lehetőségei az onkológiai megbetegedések” című kerekasztal beszélgetésen, melynek eredményeként tagja lettem az Onkológiai Munkacsoportnak. Ennek következtében cikket jelentettünk meg a Fizioterápia című szakmai folyóirat 2016. -XXV. évfolyam 2. számában “Elektroterápia lehetőségei az onkológiai megbetegedésekben” címmel.
-Az előző cikk poszter, illetve kiselőadás változatával 2017. októberében szerepeltem a Magyar Gyógytornász-Fizioterapeuták Társasága XI. Kongresszusán.
-Szintén a Fizioterápia 2016. XXV. évfolyam 4. számában “Funkcionális gerinctréning szerepe a hanyag tartás kezelésében” címmel jelentettünk meg tudományos cikket.
-III. és IV. éves gyógytornász hallgatóknak tartottam évközi klinikai gyakorlatot, illetve több hallgató szakdolgozat konzulensi, témavezetői pozicióját töltöttem be.
-2017-2018 az EFOP 3.6.1. pályázat „Testi, mentális, szociális egészség megőrzés és a betegség megelőzés lehetőségeinek multidimenzionális vizsgálata, és megvalósítható egészségvédő programok kidolgozása.” alprojekt résztvevőjeként szerepeltem
-2018. júniusában a 49. Egészégügyi Szakdolgozók Országos Kongresszusán „Leukemiai team munka- Lymphoid leukémia kihívásai III.” címmel - a Multidiszciplinaritás – interprofesszionalitás az egészségügyben megnevezésű szekciójába előadás tartsására kértek fel.
-2019-ben felkérésre cikk írása “Bokasérülések rehabilitációja gyermekkorban” címmel a Gyógytornász Akadémia szakmai edukációs weboldalra (http://www.gyogytornaszakademia.hu )
-2020-ban felkérésre cikk írása a “Elektroterápia onkológiai betegeknél” címmel a Gyógytornász Akadémia szakmai edukációs weboldalra
-2020-ban cikk írása a Grafológia Intézet szakmai folyóiratában (XXVI. évfolyam, 239-240, szám, 2020/5,6) a Grafológiában “Zsonglőrködéssel a diszlexia és diszgráfia ellen 1-2” címmel